Новини    07 травня 2023 18:18

У Верховній Раді відбулися слухання з питань переробки агропродукції на біометан

Виробництво біометану і біоетанолу — актуальне питання для України, особливо сьогодні, коли в нас є проблеми з енергетикою і логістикою

У Верховній Раді за ініціативи Комітету з питань аграрної політики відбулися парламентські слухання на тему: “Розвиток виробництва альтернативних джерел енергії, а саме — біометану, водню, інших синтетичних газів та біоетанолу”, у яких взяв участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня. Учасники засідання розглянули питання законодавчого врегулювання  виробництва біометану і біоетанолу, передає agravery.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, експорту в Європу,  технічні можливості подачі біометану в газорозподільчу систему  і створення біопаливної біржі. За словами Головні, Міністерство агрополітики активно бере участь у розробці відповідних законопроектів.

Виробництво біометану і біоетанолу — дуже актуальне питання для України, особливо сьогодні, коли в нас є проблеми з енергетикою і логістикою. Імпортозаміщення, енергетична і  економічна безпека – першочергове завдання держави.

Читайте також: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу.

Також виробництво біоетанолу –  це ще  харчова і продовольча безпека. Оскільки продукти переробки біоетанолу – сировина для багатьох галузей. Зокрема, для кормів у тваринництві і біогазових заводів, які виробляють електроенергію або біометан.

Переробка біоетанолу і  біометану запустить сільський  розвиток, зробить наші громади потужнішими. Податки будуть іти на місця. Відбудеться енергетична децентралізація. Це наша перевага, яку ми маємо використати, – наголосив Головня.

Довідка. Потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд кубм на рікщо відповідає 25% внутрішнього споживання газу. Біометан має суттєву перевагу стосовно біогазуТакож він може використовуватися як повний аналог природного газуПодібний відновлювальний ресурс може врятувати планету. З урахуванням біомаси з покривних культур, які можуть бути вирощені на 20% ріллі, потенціал виробництва біометану в Україні складає 21,8 млрд м3/рік. У 2021 році прийнято Закон України щодо виробництва біометану, який відкрив можливості його виробництва і подачі в газопроводи. Перший в Україні біометановий завод компанії “Галс-Агро” нещодавно  почав свою роботу в Чернігівській області і вироблятиме 2,7 млн м3 біометану/рік.

Нагадаємо, у 2023 році в Україні очікується запуск у роботу п’яти біометанових заводів. Вони зможуть виробляти 20 млн кубометрів біометану на рік. Проте, щоб рентабельно виробляти біометан, потрібно, аби його вартість була на рівні 800-900 €/тис. кубометрів, повідомив д.т.н., голова правління ГС “Біоенергетична асоціація України” Георгій Гелетуха.

Біоетанольний завод у Луцьку збільшив свої потужності та збудував ще одну лінію переробки зернових культур.

Наприкінці 2023 року розпочнеться будівництво першого сучасного біоетанольного заводу в Одеській області. Його будуватимуть для енергетичної компанії “Газтранзит”. Орієнтовна сума інвестицій у проєкт становить 30-35 млн євро. Згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині, розповів керівник компанії “АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП” Олександр Бататін.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

До ТОВ”Оператор ГТСУ” звернулися 10 компаній з пропозицією будівництва 31-го біометанового заводу.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...