Новини / Технології     15 листопада 2022 20:08

У Нідерландах виростили пшеницю в закритому ґрунті

Перші випробування, проведені підприємством, показали продуктивність, яка у 26 разів перевищує врожайність пшениці у відкритому ґрунті

Оскільки війна в Україні демонструє надмірну залежність від кількох житниць у всьому світі, одна голландська компанія виробляє стійку до кліматичних умов пшеницю, вирощену в тепличних умовах, яка може гарантувати високу врожайність та диверсифікувати варіанти для виробництва. Про це пише foodingredientsfirst.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Компанія вирощує пшеницю на закритій фермі без ґрунту, хімічних пестицидів і з мінімальним використанням води.

Перші випробування, проведені підприємством, показали продуктивність, яка у 26 разів перевищує врожайність пшениці у відкритому ґрунті, виробляючи еквівалент 117 метричних тонн з гектара, тоді як середня врожайність пшениці становить 4,5 метричні тонни.

Водночас щоб продовжувати годувати населення світу, яке зростає, потрібно досягти вищої врожайності, що, як довели, можливо для пшениці за допомогою сільського господарства в закритих приміщеннях із контрольованим середовищем.

“Наша рекордна врожайність потенційно може бути збільшена ще на 50 % у найближчі роки за допомогою поєднання вдосконаленої генетики, апаратного забезпечення та оптимізованого середовища зростання”, – зазначив технічний директор і співзасновник Infarm Гай Галонська.

Нагадаємо, Міжнародне агентство з атомної енергії та Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустили насіння в космос, оскільки спільно активізують свої зусилля з вирощування нових культур, здатних адаптуватися до руйнівних змін клімату тут, на Землі.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також