Новини    08 листопада 2022 21:08

На Міжнародну космічну станцію відправили насіння для вирощування адаптованих до змін клімату культур

На МКС відправили насіння арабідопсісу, рослини, яка зазвичай використовується в генетичних експериментах завдяки її унікальним особливостям, та сорго – зерно, насичене поживними речовинами

Міжнародне агентство з атомної енергії та Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустили насіння в космос, оскільки спільно активізують свої зусилля з вирощування нових культур, здатних адаптуватися до руйнівних змін клімату тут, на Землі. Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Насіння з лабораторій сільського господарства та біотехнологій МАГАТЕ та ФАО подорожує до Міжнародної космічної станції саме тоді, коли лідери зустрічаються на Конференції ООН зі зміни клімату COP 27 у Шарм-ель-Шейху, щоб обговорити актуальні екологічні виклики, зокрема значний вплив кліматичної кризи на світові агропродовольчі системи виробництва.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ядерна наука знову демонструє нам свою надзвичайну здатність боротися зі зміною клімату», — заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі. “Я сподіваюся, що цей експеримент принесе прорив: результати, якими ми вільно ділимося з вченими, і нові культури, які допоможуть фермерам адаптуватися до зміни клімату та збільшити запаси їжі”.

Генеральний директор ФАО Цюй Донгю сказав: “Мільйони вразливих дрібних виробників харчових продуктів по всій планеті терміново потребують стійкого, високоякісного насіння, адаптованого до дедалі складніших умов вирощування. Інноваційна наука, як-от космічна селекція покращених сортів сільськогосподарських культур, може допомогти прокласти шлях до світлого майбутнього кращого виробництва, кращого харчування, кращого навколишнього середовища та кращого життя”.

На МКС відправили насіння арабідопсісу, рослини, яка зазвичай використовується в генетичних експериментах завдяки її унікальним особливостям, та сорго – зерно, насичене поживними речовинами, яке використовується як їжа людиною, як корм для тварин та для виробництва етанолу. Насіння з лабораторій МАГАТЕ та ФАО буде піддаватися впливу всередині та поза межами космічної станції протягом близько трьох місяців в умовах, які панують в космосі – мікрогравітації, космічного випромінювання та екстремально низьких температур.

Після повернення насіння на Землю вчені в спільному центрі ядерних методів ФАО/МАГАТЕ виростять його та дослідять на предмет наявності корисних рис для кращого розуміння мутацій, спричинених космосом у рослинного насіння, та виявлення нових сортів, здатних адаптуватися до зміни земних умов, пов’язаних зі зміною клімату.

Цей експеримент стане першим випадком, коли МАГАТЕ та ФАО проведуть геномні та біологічні аналізи насіння, підданих космічному мутагенезу. На МКС насіння буде піддано унікальним умовам, які неможливо відтворити в лабораторії на Землі. Однією з цілей експерименту також є порівняння такого насіння з тим, яке було піддано радіації в лабораторних умовах, щоб вивчити ДНК і вплив на зростання.

Нагадаємо, ызраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...