Новини

У Мінекономіки запустили проєкт, який прискорить розмінування земель

Міжвідомча робоча група, що координується Мінекономіки, визначила пріоритетність обстеження земель, забруднених вибухонебезпечними предметами, зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, повідомляє Мінекономіки, пише agronews.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, насамперед обстежать землі, які використовуються для вирощування овочевих культур, адже усі розуміють складнощі імпорту, і як це вплине на ціни для споживачів, друга черга — рілля та зернові культури, третя — усі інші несільськогосподарські землі, які використовуються для сільгосппризначення або перелоги, пасовища та інші.

Читайте також: На Миколаївщині розпочали пріоритетне розмінування сільськогосподарських земель

Для того, аби прискорити перший етап нетехнічного обстеження земель, Мінекономіки разом із Мінагрополітики та програмою ПРООН проводять пілот у Київській області. Це дасть змогу використовувати новітні дрони, що може значно прискорити загальний процес розмінування. Потрібно чітко розуміти, що цифра 470 тис. га — це ті землі, які перш за все потребують якісного обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, необов’язково одразу розміновування, — зауважив заступник міністра.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Наразі вже ведуться переговори з міжнародними партнерами, аби вони допомогли Україні у цьому процесі, адже часу лишається обмаль, а земля має працювати вже зараз, додав Башлик.

Нагадаємо, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку