Новини / Політика / Садівництво     22 червня 2022 18:14

Аграріям надаватимуть гранти для створення садів та теплиць — Шмигаль

Для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансуватиме держава, а 30% — сам підприємець.

Кабінет міністрів спрямує кошти аграріям на створення садів і теплиць у межах проєкту “єРобота”. Гранти будуть безповоротними. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Дві наступні програми безповоротних грантів стосуються аграрної сфери. Це створення садів і теплиць. За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту — від 5 до 7 млн грн. Очікувана кількість грантів — 3 тисячі на рік. Загальний бюджет програми – 7 млрд грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років”, — зазначив Шмигаль.

Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансуватиме держава, а 30% — сам підприємець.

Для того, аби отримати грант, потрібно подати заявку через Дію або уповноважений банк. Основна вимога — працевлаштування робітників та сплата податків.

Інформуючи про гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства, Шмигаль повідомив, що держава надаватиме від 300 до 400 тис. грн на 1 га садів. Це близько 70% від середньої вартості висадки.

За його словами, загалом на три програми проєкту “єРобота” держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять іноземні партнери. Такі домовленості вже є з деякими країнами ЄС.

Нагадаємо, Кабінет міністрів запустить 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також