Новини    03 січня 2018 13:00

У Мінагрополітики розповіли, які реформи минулого року вплинуть на результати в цьому


Зміни в аграрній політиці, які були закладенні у минулому році, вже дають свої результати. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба міністерства. Він навів десять головних реформ, які вплинули на аграрну галузь.

Одним з головних успіхів він відзначив послідовну підтримку для малих та середніх виробників аграрної продукції. У 2018 році на кооперацію таких фермерських господарств закладено  1 млрд гривень. А на розвиток тваринництва 4 млрд грн, що на думку політика, виведе галузь із стагнації.

На думку першого заступника, наближення вартості орендної землі до ринкової, дасть свій «врожай» у майбутньому.

«Також важливими трендами, які були сформовані у 2017 році та будуть позитивно впливати на галузь у майбутньому, є зближення вартості оренди землі з ринковими реаліями, укрупнення гравців в аграрному і продовольчому секторах, подальша розбіжність полюсів СНД-ЄС у структурі експорту. Щодо останнього, за підсумками дев’яти місяців 2017 року, аграрний експорт до ЄС зріс на 39,7% до $ 4,03 млрд, тоді як у країни СНД — всього на 16,1% до $ 937,5 млн», – повідомив він.

До списку важливих реформ Мартинюк також додав синхронізацію реєстрів речових прав Міністерства юстиції України і Державного земельного кадастру. Там почали обмінюватись даними в режимі онлайн. Та гармонізація стандартів з ЄС, зокрема ухваленні закони «Про державний контроль у сфері безпеки та якості харчових продуктів» та закон «про безпеку та гігієну кормів».

Відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення у 2018 році не передбачається.

«З плюсів — учасники земельних відносин отримали річний перепочинок і можливість провести більш якісну підготовку до реформи. З мінусів — збереження неприйнятного статусу-кво на сільських територіях, переважна сировинна модель виробництва, посилення позицій крупного бізнесу», – зазначив Мартинюк.

Завданнями на 2018 рік він  назвав необхідність змінити режим оподаткування та китайський контракт, який діє між КНР та  Державною продовольчо-зерновою корпорацією України.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...