Новини    22 серпня 2022 20:47

У липні імпорт пального в Україну вийшов на довоєнний рівень

У березні Україна імпортувала 60 000 тонн нафтопродуктів, у квітні – 191 000 тонн, у травні – 380 000 тонн.

У липні імпорт пального в Україну вийшов на довоєнний рівень, заявив перший заступник міністра економіки Денис Кудін під час засідання комітету ВР з питань фінансів, повідомляє autoconsulting.

“Україна імпортувала орієнтовно 760 000 тонн бензину, дизелю і газу. Це співставний обсяг з імпортом в аналогічному місяці, коли не було війни. Це означає, що загалом вийшов у точку рівноваги, попит і пропозиція в цілому збалансовані з переважанням пропозиції. Ринок перелитий”, – зазначив він, намагаючись переконати депутатів підтримати повернення акцизів на пальне.

Для порівняння: у березні Україна імпортувала 60 000 тонн нафтопродуктів, у квітні – 191 000 тонн, у травні – 380 000 тонн.

Міністерство упевнене, що зараз – найвдаліший час для повернення акцизів.

“Україна повністю переорієнтувалася від російської молекули на постачання з західного кордону. Рівень пропозиції перевищує попит, це давить на ціни вниз. Плюс – позитивна динаміка на світових цінах нафти”, – зауважив Кудін.

Акциз на пальне скасували у березні в межах лібералізації податкового законодавства на період воєнного стану. Тоді ставка була диференційованою: для бензину — 213,5 євро, для дизелю — 139,5 євро, автогазу — 52 євро. Зараз уряд пропонує встановити єдину ставку акцизу 100,00 євро за 1000 літрів для усіх видів пального: моторних бензинів, важких дистилятів та інших нафтопродуктів, скрапленого газу, бутану та ізобутану.

Довідка. У березні цього року ВРУ скасувала стягнення акцизів на пальне. Проте, 14.08.2022 р. на офіційному веб-сайті Верховної Ради було зареєстровано проєкт Закону України №7668 “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку”.

Нагадаємо, в Україні необхідно повернути акциз на пальне. Про це заявив директор “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн.

Новини за темою:  Криза на Одещині: озеро Катлабух на межі висихання загрожує водопостачанню та аграріям

Раніше Landlord повідомляв, що Польща планує давати Україні понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно.

Водночас Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до профільних Комітетів Верховної Ради України з проханням не підтримувати законопроєкти та будь-які ініціативи щодо повернення акцизу на пальне у період воєнного стану.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...