Новини    10 травня 2022 12:19

Дефіцит пального. Польща планує давати Україні понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно


Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. За останній місяць обсяг надходжень склав 60 тисяч тонн.

Про це за підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві повідомила у Facebook  міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги.

Учасники форуму віднайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів. “Вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей”, – зазначила Свириденко.

Читайте також: Відсутність дизпального не вплинула на проведення посівної – Мінагро

Також, для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи АТ “Укрзалізниця” та польської PKP.

Уряд України також розраховує, що до польського ресурсу ми зможемо залучити нафтопродукти із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів.

“Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу”, – зазначила Свириденко.

Довідка. В Україні виник значний дефіцит пального, після того як Росія завдала ракетних ударів по Кременчуцькому НПЗ та 15 нафтобазам у різних регіонах України.

Нагадаємо, що вирішення напруженої ситуації з дефіцитом пального очікується у другій половині травня, завдяки налагодженим систематичним поставкам з Європи. Про це заявив на брифінгу Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...