Новини / Логістика     21 серпня 2022 15:34

Агроспільнота закликає уряд не повертати акциз на пальне

УКАБ виступають проти законопроєкту №7668 та закликають депутатів не підтримувати даний документ

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до профільних Комітетів Верховної Ради України з проханням не підтримувати законопроєкти та будь-які ініціативи щодо повернення акцизу на пальне у період воєнного стану.

Про це повідомляється  на офіційному сайті УКАБ.

“На сьогодні ставки акцизу на біопаливо, біодизель і бензин з етанолом залишись на довоєнному рівні, адже на них не було скасовано стягнення акцизу у березні цього року. Така ситуація вкрай негативно впливає на стимулювання внутрішньої переробки відповідної сільськогосподарської продукції та виробництво біопалив в Україні. Враховуючи проблеми з логістикою аграрної продукції, імовірно, що Україна матиме декілька мільйонів тонн кукурудзи, яку не зможе вивезти, а також враховуючи, що деякими підприємствами було вже проінвестовано мільйони доларів у біогазові комплекси, цю кукурудзу можна віддати на переробку для внутрішнього виробництва біоетанолу та біодизелю. Проте, для цього необхідно передбачити пільгове оподаткування і на ці види паливаа, а не скасовувати його взагалі до закінчення дії воєнного стану”, – йдеться у зверненні.

Довідка. У березні цього року ВРУ скасувала стягнення акцизів на пальне. Проте, 14.08.2022 р. на офіційному веб-сайті Верховної Ради було зареєстровано проєкт Закону України №7668 “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку”.

Зазначається, що аграрний сектор України завжди був і залишається рушієм економіки України. Враховуючи важку ситуацію з логістикою, яка здорожчала перевезення аграрної продукції у 2-6 разів, в залежності від операції, занизькі закупівельні ціни, на додаток ще й повернення акцизу на пальне, спричинить додаткове фінансове навантаження на бізнес.

Нагадаємо, держпродспоживслужба закликає бізнес не порушувати закон при встановленні цін на пальне.

Landlord раніше повідомляв, заробітчани переказали в Україну за перше півріччя $6,5 млрд.

Марковська Катерина

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також