Новини / Рослинництво / Трейдинг     12 серпня 2022 21:02

В Україні рекордно впала ціна на яблука

Ціна на яблуко в Україні зараз знаходиться на найнижчому рівні за останні 6-7 років

Через окупацію,  війну, подорожчання добрив та ЗЗР, складнощі з працівниками та низькі ціни на продукцію, експерти очікують зниження виробництва яблук на 10% до минулого року та до 3-4% – до багаторічних показників. Проте наразі спостерігається зменшення споживання яблук на внутрішньому ринку, проблеми з  експортом та загроза значних обсягів імпорту з Польщі. Тому експерти очікують дуже низькі ціни на яблука.

Про це розповів керівник аналітичного напряму проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти» Євген Кузін під час онлайн-конференції “Яблучні прогнози 2022”, передає Agroportal.

“Ціна на яблуко нового врожаю в Україні наразі знаходиться на найнижчому рівні за останні 6-7 років, а в доларах — на рекордно низькому рівні. Але є декілька факторів, які сприятимуть укріпленню цін, наприклад, девальвація гривні, що зробить імпортні фрукти дорожчими. Головним конкурентом яблука є банан, і середня оптова ціна на нього сьогодні в Україні втричі вища за яблуко. Такого не спостерігалося з 2018 року”, — повідомив Євген Кузін.

Він додав, що виїзд за кордон від 3 до 5 млн українських споживачів, переважно жінок і дітей, які є основними споживачами яблук, суттєво знизив попит. А заблокований український морський експорт і великий минулорічний урожай в Європі, залишки якого продаватимуться до жовтня, тиснуть на ціни.

Нагадаємо, WAPA прогнозує зростання виробництва яблука в ЄС та важкий сезон для садівників Європи.

Landlord раніше повідомляв, більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також