Новини / Аналітика / Садівництво     05 вересня 2022 19:04

Внутрішня ціна на українське яблуко зросте, експортна – не зміниться – експерт

"Одна з причин у тому, що в Україну не завозитимуть яблука з Польщі чи інших країн - дорога логістика. Тож наші садівники зможуть за найкращою ціною продавати свій урожай"

Головний агроном української компанії “Сади Дніпра” (ТМ UApple) Ігор Бутковський у коментарі проєкту “Садівництво та Виноградарство. Технології та інновації” зазначив, що ціна на яблуко буде високою через малу кількість якісних плодів. Попри невтішні прогнози експертів та ситуацію, що склалася на яблучному ринку України минулого року, агроном вважає, що на внутрішньому ринку вартість яблук зростатиме.

“Є кілька варіантів розвитку подій, але я думаю, що ціна на яблуко буде гарною. Одна з причин у тому, що в Україну не завозитимуть яблука з Польщі чи інших країн – дорога логістика. Тож наші садівники зможуть за найкращою ціною продавати свій урожай. Крім того, багато виробників цього року не мали можливості доглядати свої сади, тому якісного яблука буде небагато, а придатного для перероблення – навпаки”, – пояснив експерт.

З усім тим, на його переконання, ціна яблука на експорт збережеться на звичайному рівні.

“Що стосується експорту, то ми маємо попередні домовленості, зокрема, є замовлення на “Галу”, яку ми незабаром почнемо збирати, щоб одразу її відправляти. Плануємо з наступного тижня розпочинати збір. Розмір яблук вже хороший, забарвлення також, але яблука ще тверді, крохмаль поки що недостатньо розпався на цукор. Тому чекаємо ще кілька днів і збиратимемо та експортуватимемо”, – наголосив Бутковський.

Нагадаємо, цього року у Чернівецькій області, де зосереджено багато яблучних садів, відзначалася сильна посуха, якої не пам’ятають кілька останніх десятиліть: 40-градусна спека просто випалила сади, і яблуко не набрало потрібних розмірів. Тому товарного яблука цього сезону не буде навіть на поливі.

Через війну, подорожчання добрив та ЗЗР, складнощі з працівниками та низькі ціни на продукцію, експерти очікують зниження виробництва яблук на 10% до минулого року та до 3-4% – до багаторічних показників. Проте наразі спостерігається зменшення споживання яблук на внутрішньому ринку, проблеми з  експортом та загроза значних обсягів імпорту з Польщі. Тому експерти очікують дуже низькі ціни на яблука.

WAPA прогнозує зростання виробництва яблука в ЄС та важкий сезон для садівників Європи.

Landlord раніше повідомляв, більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука.

Водночас високі температури та тривала посуха сильно вдарили по врожаю пшениці цього року у Румунії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також