Новини    27 березня 2023 14:41

У 2023 році прогнозують скорочення контейнерного руху – Mizuho Bank

Спотові ставки повернулися до рівня до пандемії, і очікується, що річні контрактні ставки впадуть

Підрозділ галузевих досліджень Mizuho Bank прогнозує, що попит на морські контейнерні перевезення впаде в 2023 році в дослідженні поточних тенденцій попиту та пропозиції та короткострокових прогнозів у ключових галузях, передає container-news.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Mizuho Bank вважає, що у 2023 році рух валюти буде повільнішим, особливо на торгах Азія-Європа та Азія-Північна Америка, через зниження споживання та нормалізацію попиту, який різко зріс з другої половини 2020 року.

Третя за величиною японська компанія фінансових послуг очікує незначне зниження обсягів контейнерних перевезень цього року на 1,4% порівняно з минулим роком.

Спотові ставки повернулися до рівня до пандемії, і очікується, що річні контрактні ставки впадуть. У результаті банк очікує, що ціни на фрахт будуть скориговані відповідно до цін у 2019 році.

Раніше прогнозували, що у 2023 році морські контейнерні перевезення у світі можуть знизитися на 2,5%, прогнозує консалтингова компанія Xeneta. Аналітики прогнозували, що фрахтові ставки значно знизяться, а слабкий попит призведе до збільшення простою суден.

Нагадаємо, світова економіка потерпає від рекордної кількості контейнерів на складах. На тлі падіння фрахтових ставок, контейнерні склади — переповнені. Це вказує на падіння світового попиту та призведе до неминучого економічного спаду.

На сьогодні ставки на довгострокові угоди морських перевезень контейнерів на 112% вищі, ніж в аналогічний період 2021 року, і на 280% більші, ніж у липні 2019 року.

Найбільший контейнерний порт Німеччини та один з найбільших європейських портів Гамбург знайшов новий спосіб подолання заторів, скорочення часу очікування і зниження викидів, що виникають під час перевантаження контейнерів у величезному портовому комплексі.

Портовий оператор Hutchison Ports та інвестор Terminal Investment Limited Sarl (TIL), що входить до групи MSC, оголосили про співпрацю в розвитку нового контейнерного термінала в районі Europahaven порту Роттердам.

Стивідор Ризького порту інвестував 2,6 млн євро у будівництво ангара для зберігання та обробки зернових вантажів. Нове сховище для зернових введуть в експлуатацію у Ризькому порту (Латвія).

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Сербська експедиторська компанія Panšped готова сприяти українським експортерам в налагодженні логістичного маршруту транспортування продукції з України до морського порту Бар у Чорногорії.

Об’єднаний контейнерний оператор японських судноплавних корпорацій K Line, NYK та MOL Ocean Network Express (ONE) оголосив про розміщення замовлення на будівництво десяти контейнеровозів місткістю 13,7 тис. TEU. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...