Новини    21 липня 2022 18:14

Цьогоріч аграрії залучили близько 48 млрд грн кредитів

Лідерами за обсягами кредитування за цей період є Київська (1 млрд 540 млн грн), Хмельницька (1 млрд грн), Кіровоградська (664 тис. грн), Вінницька та Полтавська (610 тис. грн) області.

З 1 червня по сьогодні українські банки виділили 8 534 аграріям та фермерам 9 млрд 187 млн грн, у тому числі за програмою портфельних гарантій 80 % – 443 800 грн. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Лідерами за обсягами кредитування за цей період є Київська (1 млрд 540 млн грн), Хмельницька (1 млрд грн), Кіровоградська (664 тис. грн), Вінницька та Полтавська (610 тис. грн) області.

Малі та середні с/г підприємці отримують кредитування на придбання основних засобів та покриття будь-яких витрат, пов’язаних із провадженням сільськогосподарської діяльності. Програма спрямована на створення робочих місць у підприємствах.

До 31 травня діяла спеціальна програма з пільгового кредитування для забезпечення проведення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році. У межах неї аграрії могли залучити до 60 млн грн під 0 % річних, 80 % гарантувала держава. Загалом за період її роботи агропідприємці отримали 38 млрд 507 млн грн кредитів.

З 1 червня прийом заявок на кредитування в рамках програми доступних кредитів відбувається за звичною формулою “5-7-9”.

“Уряд та Міністерство аграрної політики та продовольства України чудово розуміють, наскільки важливою в умовах війни для аграріїв є можливість отримати пільгове кредитування. Тому ми працюємо над запуском нових кредитних ліній для аграріїв. А також очікуємо, що найближчим часом умови сплати тіла кредиту за пільговим кредитуванням буде подовжено з 6 до 12 місяців”, – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Так, у цілому за 2022-й рік 26 616 с/г товаровиробників залучили кредитів на суму 47 млрд 738 млн грн.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив постанову про додаткове виділення понад 2,3 мільярда гривень для реалізації змін щодо пільгового кредитування підприємців сільськогосподарської галузі у межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”.

Лібералізація економіки є стратегічною метою України, що залишається незмінною. Тому Уряд продовжує дерегуляцію ведення підприємницької діяльності та готує спрощення вимог, яким має відповідати бізнес. Це, зокрема, скорочення кількості видів дозвільних документів з 14 до 5, запуск єдиного дозвільного порталу, переведення усіх дозволів в електронний формат.

Раніше Landlord повідомляв, що Зеленський розповів про допомогу бізнесу під час війни.

Через продовження військових дій, в Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...