Новини / Аналітика     04 червня 2023 11:29

Цього року Україна матиме 5 млн тонн перехідних залишків агропродукції – Висоцький

Український аграрний сектор є висококонкурентоспроможним з точки зору собівартості виробництва

Україна наполягає на необхідності забезпечення  вільного руху агропродукції країнами ЄС, це створить рівні умови для всіх аграріїв, що своєю чергою призведе до збільшення обсягів торгівлі, зниження витрат на логістику та, зрештою, підвищення прибутковості для наших фермерів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Про це наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час панельної дискусії на Міжнародній зерновій конференції Grain Ukraine.

Заступник міністра акцентував, що український аграрний сектор є висококонкурентоспроможним з точки зору собівартості виробництва, і доступ до ринку Європейського Союзу є важливим для зростання галузі.

Нагадаємо, площі під промисловими посадками картоплі в Україні можуть суттєво зменшитися, причина тому: погодні умови, невисока маржинальність бізнесу, коштовний насіннєвий матеріал, добрива та СЗР.

У 2023 році інфляція в Україні уповільниться до 14,8% р/р після 26,6% минулого року. Це відбуватиметься передусім під впливом жорстких монетарних умов, уповільнення світової інфляції та стриманого внутрішнього попиту, у тому числі через повільне відновлення доходів населення.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що український агросектор показав, що може швидко адаптувався до роботи в умовах війни навіть попри втрату виробництва. Він відзначив, що у 2023 році аграрне виробництво знизиться на 10% у порівнянні з показником за 2022 рік, проте буде збережено продуктивність виробництва, експорт продукції та робота внутрішнього ринку.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також