Новини / Аналітика     21 травня 2023 17:33

У 2023 році аграрне виробництво знизиться на 10% проти показника 2022 року – Висоцький

Водночас буде збережено продуктивність виробництва, експорт продукції та робота внутрішнього ринку

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що український агросектор показав, що може швидко адаптувався до роботи в умовах війни навіть попри втрату виробництва. Він відзначив, що у 2023 році аграрне виробництво знизиться на 10% у порівнянні з показником за 2022 рік, проте буде збережено продуктивність виробництва, експорт продукції та робота внутрішнього ринку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Протягом минулих тижнів важливим є питання збереження експорту української продукції. Він підкреслив, що через обмеження в роботі зернового коридору Україна експортує більше агропродукії в напрямку ЄС.  І рішення Єврокомісії про пролонгацію ще на рік нульового мита на експорт з України є дуже позитивним сигналом і підтримкою.

Нагадаємо, площі під промисловими посадками картоплі в Україні можуть суттєво зменшитися, причина тому: погодні умови, невисока маржинальність бізнесу, коштовний насіннєвий матеріал, добрива та СЗР.

У 2023 році інфляція в Україні уповільниться до 14,8% р/р після 26,6% минулого року. Це відбуватиметься передусім під впливом жорстких монетарних умов, уповільнення світової інфляції та стриманого внутрішнього попиту, у тому числі через повільне відновлення доходів населення.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також