Новини / Аналітика     01 грудня 2022 19:59

Ціна на картоплю залежатиме від погодних умов та ситуації в Україні — фермер

Ціна на картоплю залежатиме насамперед від погоди. Якщо будуть морози, сильні снігопади – вона може зрости

Співвласник СТОВ “Воля” у Черкаській області Дмитро Ткаченко, спрогнозував, що подорожчання картоплі можливе через сильні морози та снігопади. А також зростання цін не виключається у другій половині сезону зберігання – починаючи з лютого. Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У порівнянні з іншими овочами картопля зараз відносно недорога. Зараз триває масовий продаж картоплі тими господарствами, які не мають власних потужностей для зберігання. Крім того, багато цього овочів висадили господарства населення через війну. Відповідно, на ринку товару більш ніж достатньо”, – пояснив Ткаченко.

Ціна на картоплю залежатиме насамперед від погоди. Якщо будуть морози, сильні снігопади – вона може зрости.

Водночас Ткаченко не припускає значного зростання ціни на овочі.

“До лютого навряд чи відбудеться зміна ціни на картоплю, зростання ймовірніше в лютому. Імпорт нам не загрожує, оскільки в Європі був неврожай через посуху та високі температури влітку. Ми могли б експортувати свої надлишки, але є проблема з постачанням української картоплі до ЄС через певні карантинні обмеження”, – констатував він.

Нагадаємо, після тритижневого здешевлення закупівельні ціни на картоплю в Україні почали зростати.

Станом на 25 жовтня вже зібрано 119 376,1 тис. ц картоплі всіма категоріями господарств, що становить 73% до орієнтованого прогнозованого валу в розмірі 165 528 тис. ц. Потреби імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву. Україна вже відмовилася від імпорту білоруської та російської картоплі, що стимулюватиме продаж українського продукту на внутрішньому ринку.

Крім того, у 2022 році показник урожайності картоплі буде на 10% нижчим проти минулого року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також