Новини / Аналітика     25 вересня 2022 16:48

У цьому сезоні українські виробники можуть закрити внутрішню потребу в картоплі — прогноз

Наразі ще рано говорити про результати нинішнього врожаю, оскільки для цього потрібно обробити хоча б 30% засіяних площ

У 2022 році показник урожайності картоплі буде на 10% нижчим проти минулого року. Такий прогноз зробив керівник кластера “Картопля” “Континентал Фармерз Груп” Орест Кравчук, передає Delo.ua.

Минулий сезон для картоплі був щедрим. Тоді врожайність перевищила очікування фермерів. Наразі ще рано говорити про результати нинішнього врожаю, оскільки для цього потрібно обробити хоча б 30% засіяних площ.

“Порівнювати сезони не дуже коректно, але можна сказати, що показник урожайності 2022 зменшиться орієнтовно на 10%. Основним фактором впливу є недостатнє вологозабезпечення, яке спостерігається цього року”, – зазначив експерт.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Якщо до середини квітня були добрі показники збереження вологи, то посіви пізнішого періоду вже недоотримали необхідного обсягу.

Загалом експерти зазначають, що ринок картоплі в Україні стабільний. Попри війну, фермери можуть закрити внутрішню потребу. Варто враховувати, що з України виїхали мільйони осіб, тож попит на картоплю зменшиться.

Своєю чергою, аналітик УКАБ Світлана Литвин зауважила, що цього року необхідності імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву. Адже з початком війни значно зросла вартість логістики товарів, що імпортуються, і курс гривні.

Нагадаємо, Україна цього року буде забезпечена картоплею. Її вартість буде прийнятною і не буде рости.

На Дніпропетровщині зібрали майже 270 тис. тонн картоплі та овочів відкритого ґрунту.

На ринку картоплі в Україні встановилася тенденція до зниження цін. Як зазначають аналітики проєкту EastFruit, основною причиною такої тенденції стали масові збиральні роботи в основних регіонах виробництва і, як наслідок, збільшення постачання картоплі на ринок.
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також