Новини / Трейдинг     10 листопада 2022 14:14

В Україні починає дорожчати картопля


Після тритижневого здешевлення закупівельні ціни на картоплю в Україні почали зростати.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Головною причиною зростання цін на картоплю експерти проєкту називають збільшення попиту та загальне скорочення у господарствах запасів картоплі, непридатної для тривалого зберігання.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині ціни на якісну картоплю варіюються в межах 5-9 грн/кг ($0,14-0,25/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. При цьому більшість великих виробників продовжують стримувати продажі картоплі, що своєю чергою тільки підстьобує зростання цін у даному сегменті. За словами, самих фермерів цього сезону дуже високий відсоток некондиційної продукції, яка не придатна до закладки на тривале зберігання.

Варто зазначити, що на сьогодні картопля в Україні вже в середньому в 1,5 раза дорожча, ніж за аналогічний період минулого року. Також виробники повідомляли про те, що зростання цін з початку тижня не спричинило погіршення темпів збуту, і в результаті, за їхніми припущеннями, надалі ціни в даному сегменті можуть знову зрости.

Нагадаємо, що останні кілька тижнів закупівельна активність гуртових компаній і роздрібних мереж залишалася досить низькою, внаслідок чого відпускні ціни в даному сегменті знижувалися.

Станом на 25 жовтня вже зібрано 119 376,1 тис. ц картоплі всіма категоріями господарств, що становить 73% до орієнтованого прогнозованого валу в розмірі 165 528 тис. ц. Потреби імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву. Україна вже відмовилася від імпорту білоруської та російської картоплі, що стимулюватиме продаж українського продукту на внутрішньому ринку.

Крім того, у 2022 році показник урожайності картоплі буде на 10% нижчим проти минулого року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також