АналітикаТрейдинг

Рух зерновим коридором минулого тижня зменшився ще майже на чверть

За 48-ий тиждень роботи зернового коридору з 26 червня по 2 липня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 275,7 тис. т агропромислової продукції, що на 23% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, залишалася сталою – 6 одиниць. Однак, ці судна ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її.

Крім цього, знижується кількість суден, які пройшли інспекцію на вхід. За минулий тиждень таких суден було лише 4 одиниці. Водночас в Україні розпочалися жнива і в найближчій перспективі значно збільшиться потреба в безпроблемному експорті агропромислової продукції з України. Поточні темпи роботи зернового коридору залишаються недопустимо низькими.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Рух зерновим коридором минулого тижня зменшився ще майже на чверть

Найбільші обсяги експорту протягом 48-го тижня роботи зернового коридору становили:

  • кукурудза (43% експорту за цей період);
  • макуха соняшникова (23%);
  • олія соняшникова (23%).

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Індія та Туреччина), Європи (Нідерланди) та Африки (Джибуті).

Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 2 липня 2023 року вдалося експортувати 32,8 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Нагадаємо, упродовж 47 тижня роботи зернового коридору, з 19 по 25 червня 2023 року, через морські порти Одеської області експортовано 358,3 тис. т агропромислової продукції, що на 18% менше, ніж за попередній тиждень.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

ООН хоче провести переговори щодо розширення зернової угоди, щоб включити до неї більше українських портів та інших вантажів.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

19 червня прессекретар президента рф дмитро пєсков заявив в інтерв’ю російському виданню “Известия”, що шансів у зернової угоди немає, москва не бачить підстав для її продовження.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку