Новини    04 липня 2022 17:44

Через низький попит зростання виробництва сиру призупиниться

Окремих виробників сиру в цій ситуації рятує експорт, але і там немає особливого заробітку через дорогу логістику.

Деякі виробники сиру мусили скоротити виробництво, оскільки спостерігається зниження рівня попиту. Водночас пропозиція продукту не зменшилась, оскільки імпорт швидко відновлюється, пояснюють експерти “Інфагро”.

Також не останньою причиною зниження продажів є досить висока ціна на сир. Виробники в крупному опті не готові віддавати традиційні сорти дешевше, а з націнкою мереж сир стає продуктом, недоступним для багатьох споживачів.

Окремих виробників сиру в цій ситуації рятує експорт, але і там немає особливого заробітку через дорогу логістику.

“Певні компанії змогли налагодити експорт сиру до країн ЄС, але там за нього дають ще менше, ніж при експорті у Казахстан. Виникає запитання: якщо є можливість віддавати за такою низькою ціною товар на експорт, то чи не зависокі виставляються ціни для внутрішнього ринку? Напевно ж, навіть ціна в 160 грн/кг може бути в межах собівартості”, — зазначили спеціалісти.

Випуск сиру зростав кілька місяців поспіль, а в червні, скоріш за все, це зростання припиниться з урахуванням слабкого споживчого попиту і проблем з експортною логістикою.

За приблизними оцінками, в червні зварили лише на 5% менше сичужних сирів, ніж у червні минулого року. Сирних продуктів виробляють значно менше, ніж торік, оскільки експорт суттєво впав, і споживання також. У червні сирного продукту вироблено приблизно на 35% відсотків менше, ніж в аналогічний період минулого року.

“Причин розраховувати на збільшення виробництва сиру і сирних продуктів поки що немає. Ринок якщо і буде зростати, то шляхом імпорту”, — резюмували експерти.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що ринок сиру в України починає, хоч повільно, але все ж відновлюється. Сироварам пощастило, що вони були не дуже зав’язані на експорті. Сприяє відновленню і те, що імпорт сиру припинився.

Водночас закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...