Новини    07 квітня 2022 19:49

Ринок сирів в Україні поступово відновлюється

Передбачається, що у квітні випуск сирів вже знижуватися не буде, можливо навіть дещо виросте.

Ринок сиру в України починає, хоч повільно, але все ж відновлюється. Сироварам пощастило, що вони були не дуже зав’язані на експорті. Сприяє відновленню і те, що імпорт сиру припинився, повідомляє Інфагро.

Наразі найгострішою залишається проблема логістики, хоча в порівнянні з виробниками свіжих молокопродуктів сиророби мають кращу позицію. В цілому логістика зараз працює значно краще, ніж на початку березня. Повертаються до роботи водії, навіть деякі ТРЦ відновлюють роботу.

Випуск сиру звичайно скоротився, хоча і не так суттєво, як свіжих молокопродуктів. На окупованих і прифронтових територіях великих виробників сиру мало і не всі вони навіть в таких умовах повністю припинили роботу, працюючи на локальні ринки.

Слід зазначити, що в лютому в країні ще було зварено близько 4,8 тис. т. сичужного сиру, понад 2 тис. т напівтвердих сирних продуктів та 3 тис. тонн плавлених сирів і сирних продуктів. За оцінками фахівців у березні виробництво знизилося на 20-25%. Але точної інформації по випуску сирів не буде, Держстат в період війни не буде збирати ці дані.

Скоріш за все, у квітні випуск сирів вже знижуватися не буде, можливо навіть дещо виросте. За відсутності імпорту ринок зможе спожити запропоновану українськими сироварами продукцію. Стимулом до виробництва сиру є також державні закупівлі.

Нагадаємо, станом на 25 березня багато підприємств озвучили ціни пропозиції на борошно вищого та 1 сорту в межах 12500-13700 та 12100-13300 грн/т EXW відповідно, що на 100-400 грн/т вище за показники двома тижнями раніше.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Запорізька обласна військова адміністрація зобов’язала підприємства, які виробляють харчові продукти, перейти на цілодобове виробництво продукції. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...