Із укладенням угоди між МЕРКОСУР та Євросоюзом, Україна, яка минулого року увійшла в трійку найбільших постачальників агропродукції в ЄС, опинилася віч-на-віч із небезпекою втрати обсягів європейського аграрного експорту. Щоб розуміти масштаби можливих втрат, слід пригадати, що у 2018 році частка ЄС у загальній структурі зовнішньої торгівлі українською сільгосппродукцією становила 33,5%.
Читайте: Ринок землі можуть відкрити до 1 грудня
Що таке МЕРКОСУР
Країни МЕРКОСУР (а це Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай і Венесуела), так само, як Україна, США та РФ, належать до найбільших глобальних експортерів зерна. Наразі МЕРКОСУР – це регіон, населення якого становить 260 млн осіб, та сьома економіка світу з річним ВВП у 2,2 трлн євро. Аргентина та Бразилія, як і раніше, залишаються головними гравцями об’єднаного ринку, разом забезпечуючи близько 95% його ВВП.
Отже, нова зона вільної торгівлі – МЕРКОСУР та ЄС – становитиме чверть світової економіки. Угода скасовує тарифи на 90% експорту МЕРКОСУР в ЄС протягом 10 років і відкриває можливість держзакупівель для постачальників з обох блоків.
Переваги МЕРКОСУР в агроекспорті до ЄС
Країни МЕРКОСУР, як і Україна, експортують до ЄС агропродукцію та продукти харчування. Перевагою України є зручна логістика, а от собівартість сільгоспвиробництва в південноамериканських країнах значно нижча. Крім того, зерно, цукор, куряче м’ясо, мед та інша продукція з МЕРКОСУР будуть поставлятися на територію ЄС безмитно.
Наразі угода між МЕРКОСУР та ЄС ще має бути ратифікована всіма державами-членами двох об’єднань. Можливо, цей процес триватиме ще близько року, а можливо, завершиться ще до кінця 2019–2020 маркетингового року.
Landlord раніше повідомляв про те, що за прогнозами, у 2019–2020 маркетинговому році в Аргентині та Бразилії зберуть 200 млн т зернових.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!