Новини / Аналітика     03 вересня 2019 14:20

Світовий ринок зерна: українських трейдерів очікує жорстка конкуренція від МЕРКОСУР

У липні 2019 року було досягнуто домовленостей про створення зони вільної торгівлі між об’єднанням південноамериканських країн МЕРКОСУР та ЄС. У разі ратифікації цієї угоди на українських трейдерів очікує жорстка конкуренція на світовому ринку зернових.

Із укладенням угоди між МЕРКОСУР та Євросоюзом, Україна, яка минулого року увійшла в трійку найбільших постачальників агропродукції в ЄС, опинилася віч-на-віч із небезпекою втрати обсягів європейського аграрного експорту. Щоб розуміти масштаби можливих втрат, слід пригадати, що у 2018 році частка ЄС у загальній структурі зовнішньої торгівлі українською сільгосппродукцією становила 33,5%.

Читайте: Ринок землі можуть відкрити до 1 грудня

Що таке МЕРКОСУР

Країни МЕРКОСУР (а це Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай і Венесуела), так само, як Україна, США та РФ, належать до найбільших глобальних експортерів зерна. Наразі МЕРКОСУР – це регіон, населення якого становить 260 млн осіб, та сьома економіка світу з річним ВВП у 2,2 трлн євро. Аргентина та Бразилія, як і раніше, залишаються головними гравцями об’єднаного ринку, разом забезпечуючи близько 95% його ВВП.

Отже, нова зона вільної торгівлі – МЕРКОСУР та ЄС – становитиме чверть світової економіки. Угода скасовує тарифи на 90% експорту МЕРКОСУР в ЄС протягом 10 років і відкриває можливість держзакупівель для постачальників з обох блоків.

Переваги МЕРКОСУР в агроекспорті до ЄС

Країни МЕРКОСУР, як і Україна, експортують до ЄС агропродукцію та продукти харчування. Перевагою України є зручна логістика, а от собівартість сільгоспвиробництва в південноамериканських країнах значно нижча. Крім того, зерно, цукор, куряче м’ясо, мед та інша продукція з МЕРКОСУР будуть поставлятися на територію ЄС безмитно.

Наразі угода між МЕРКОСУР та ЄС ще має бути ратифікована всіма державами-членами двох об’єднань. Можливо, цей процес триватиме ще близько року, а можливо, завершиться ще до кінця 2019–2020 маркетингового року.

Landlord раніше повідомляв про те, що за прогнозами, у 2019–2020 маркетинговому році в Аргентині та Бразилії зберуть 200 млн т зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також