Новини    29 листопада 2021 15:01

Оборот торгівлі агропродукцією з країнами Азії цьогоріч зріс на 20%

Натомість з азійських країн Україна імпортує в основному екзотичні фрукти, пальмову олію, насіння олійних культур, чай та каву

У січні-вересні 2021 року оборот торгівлі агропродовольчими товарами між Україною та Азією збільшився проти тогорічних показників за відповідний період на 20% і сягнув показника у 10,0 млрд дол. Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Сальдо торгівлі вдалося збільшити до 8,0 млрд дол. Це відбулось внаслідок зростання вітчизняного експорту (+1,5 млрд дол.), що перевищило зростання імпорту з країн азійського регіону (+0,1 млрд дол.).

Головними торговельними партнерами для України в Азії є:

  1. Китай,
  2. Індія,
  3. Туреччина,
  4. Індонезія,
  5. Саудівська Аравія,
  6. Іран,
  7. Ірак,
  8. Пакистан,
  9. Ізраїль.

Сумарно ці країни акумулюють понад 4/5 вартісних обсягів продажів у цей регіон. Як постачальники продовольства найбільші за вартістю закупівлі вітчизняні компанії-імпортери здійснюють у Туреччині, Індонезії, Китаї та Індії, звідки надходить 76% від всього азійського імпорту.

“Оскільки Азія є найбільшим ринком збуту для української агропродовольчої продукції, товарна структура нашого експорту в цьому регіоні цілком віддзеркалює загальну. Вона представлена переважно зерновими та олійними культурами, олією, залишками переробки харчової промисловості та м’ясопродуктами”, – зазначили аналітики ІАЕ.

Натомість з азійських країн Україна імпортує в основному екзотичні фрукти, пальмову олію, насіння олійних культур, чай та каву.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у 2021 році Україна може оновити минулорічний рекорд аграрного експорту до країн Азії у 10,9 млрд дол. На користь такого очікуваного результату свідчить наростаюча динаміка поставок вітчизняної сільгосппродукції до країн цього регіону впродовж понад 10 років, яка зберігалась навіть у період 2014-2016 років, коли значний негативний вплив відчувався внаслідок подій у Криму та на Донбасі.

“Водночас комплексна потенційна ємність ринку країн Азії залишається для українських постачальників невикористаною, оскільки наразі попит на продовольство у цьому регіоні зростає дуже динамічно”, – йдеться повідомленні.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що Китай змінив правила для експортерів українських олій.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...