Новини / Клімат     18 січня 2019 13:40

Екстремальна погода, стихійні лиха та вимирання тварин – що чекає світ 2019-го

Екстремальні перепади погодних умов, стихійні лиха по всьому світу та продовження вимирання тварин – понад 1000 експертів на Всесвітньому економічному форумі зробила прогнози щодо ризиків 2019-го. Кліматичні зміни вже цього року позначаться не лише на скороченні темпів росту економік провідних країн світу, але й на сферах регіональної безпеки та правопорядку.

Про це йдеться у звіті, оприлюдненому Всесвітнім економічним форумом, який цього року відбудеться в Давосі з 22 по 25 січня.

Однією з проблем буде сповільнення темпів зростання світової економіки. Зокрема, ріст китайських ринків знизиться з 6,8% 2018-го до 6,2% 2019-го. А до 2022-го ця цифра становитиме 5,8%.

Також 2019-го економікам загрожуватимуть кібератаки, крадіжки даних та поширення фейків.

Однак, одним з найважливіших питань стануть екологічні зміни.

Читайте: Що гірше – посуха чи торнадо: найдорожчі природні катастрофи США (ІНФОГРАФІКА)

«Сьогодні ми живемо в еру безпрецедентних ресурсів і технічного прогресу. Проте для багатьох з нас це також час особливої небезпеки. Тому ми потребуватимемо вдвічі більших зусиль на міжнародному рівні щодо низки підходів: виробництва технологій, торгівлі та міграції. Також потрібні будуть ресурси на подолання нерівності й соціальний захист», – написав у передмові до звіту Бьордж Бренде, президент ВЕФ.

Найбільшого занепокоєння серед опитаних експертів викликала екстремальна погода та недалекоглядні політичні рішення у сфері екології. Це позначиться, насамперед, на агросекторі. Адже в тих чи інших регіонах може призвести до падіння врожаїв.

Читайте: Кліматичні біженці та знищення Амазонки – що чекає на світ у разі об’єднання Трампа й Болсонару

Крім того, 2019-го продовжиться тенденція скорочення світового біорізноманіття. Біологічні види тварин і рослин скоротилися на 60% з 1970-го. 2019-й не стане винятком. Втрата біорізноманіття негативно впливає на харчування людей по всьому світу та може призвести до падіння соціально-економічного розвитку, зниження продуктивності та навіть послаблення регіональної безпеки.

Як раніше повідомляв Landlord, найбільшою загрозою на сьогодні вчені назвали викиди парникових газів, що утворюються у результаті вирощування, переробки, упаковки і транспортування продуктів харчування. Понад дві третини цих викидів припадає на виробництво м’яса. Тому дослідники радять скорочувати його споживання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також