Новини / Аналітика     30 січня 2023 20:02

Скорочення пропозиції моркви провокує зростання цін на українському ринку

Більшість ключових гравців ринку не відкидають подальшого цінового зростання в даному сегменті

Нині спостерігається стрімке зростання цін на моркву, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Підвищення цін на цю продукцію експерти пояснюють тим, що у багатьох місцевих виробників закінчуються запаси якісної моркви, врожай якої цього сезону був досить низьким.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Моркву пропонують на продаж по 20-25 грн/кг ($0,55-0,68/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. Наростальну цінову динаміку в даному сегменті експерти проєкту пояснюють стрімким скороченням пропозиції моркви у місцевих господарствах. Багато фермерів вже встигли реалізувати закладену продукцію, більшість великих господарств ведуть відвантаження виключно за укладеними раніше договорами.

На цей час ціна на моркву в Україні вже в середньому у 2,2 раза вища, ніж наприкінці січня минулого року. Більшість ключових гравців ринку не відкидають подальшого цінового зростання в даному сегменті. Це пов’язано з тим, що якісної моркви у сховищах українських господарств і так залишилося дуже мало, а постійні перебої з електроенергією негативно впливають на якість цієї продукції. Водночас запасів місцевої моркви навряд чи вистачить до кінця цього сезону.

Нагадаємо, ціна на моркву в поточному сезоні невисока, та достатня.

Активізація попиту дає змогу українським фермерам впевнено підвищувати відпускні ціни на моркву.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Аграрії Дніпропетровщини зібрали майже 270 тис. тонн урожаю картоплю та овочів відкритого ґрунту (огірки, помідори, моркву, буряк та цибулю).

Раніше в Мінагрополітики відповіли, чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також