Новини    25 грудня 2022 15:31

Частину врожаю моркви довелось залишити на зиму у полі

Ціна на моркву тримається з багатьох причин, головна з яких — недостатня кількість товару

Ціна на моркву в поточному сезоні невисока, та достатня. Про це зазначив керівник ФГ “Агропоступ” Вадим Савюк у блозі на AgroTimes. З урахуванням витрат на насіння, пальне, добрива, засоби захисту нинішня гуртова ціна моркви на рівні 15-20 грн/кг не даватиме високих прибутків.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

До початку вторгнення ми вважали мінеральні добрива дорогими. Але зважаючи на ту ціну, яка є на добрива зараз, тодішня ціна здається нам доволі низькою. Утім, внести під культури ту кількість добрив, яка їм потрібна для максимального врожаю, ми не змогли. Тож внесли стільки, скільки вважали економічно доцільним, — зазначив фермер.

Ціна на моркву тримається з багатьох причин, головна з яких — недостатня кількість товару, адже урожай отримали не максимальний. Спочатку нерівномірно зійшла морква, проблем додало доволі сухе літо в регіоні.

Дощі пішли практично перед збиранням, причому такі рясні, що вчасно зібрати моркву ми не змогли. Зазвичай закінчуємо збирання 10 листопада, але цього року за весь листопад ми змогли вийти в поле 3-4 рази. Більше того, приблизно 0,5 га моркви в нас так і лишилися незібраними. Ще маємо надію зібрати, урожай наш прикритий снігом, та й взагалі морква здатна витримувати невисокий мінус на полі. Звісно, її характеристики і товарність при цьому дещо псуються, але маємо те, що маємо, — наголосив Савюк.

Проблеми з урожайністю і збиранням моркви торкнулися не лише ФГ “Агропоступ”, тож і ціна на цей товар відповідна.

Нагадаємо, активізація попиту дає змогу українським фермерам впевнено підвищувати відпускні ціни на моркву.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Аграрії Дніпропетровщини зібрали майже 270 тис. тонн урожаю картоплю та овочів відкритого ґрунту (огірки, помідори, моркву, буряк та цибулю).

Раніше в Мінагрополітики відповіли, чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...