Новини    12 червня 2023 18:59

Ринок переробки рухатиметься в сторону біоенергетики — думка 

Агробізнес зараз може забезпечити не тільки харчову безпеку України, а й енергетичну

Найближчим часом ринок переробки рухатиметься в бік біоенергетики, що пов’язано зі світовими тенденціями зменшення карбонового сліду, таку думку висловив власник і генеральний директор Interprojekt Gmbh Іван Кунь, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Я цим напрямом займаюсь з 2006 року і до цього часу бачив дуже мало успішних проєктів, а це означає лише одне — не створені умови та правила гри на ринку. Маючи таке аграрне лобі, можна відкрити ці можливості. Адже агробізнес зараз може забезпечити не тільки харчову безпеку України, а й енергетичну, — зазначив Кунь.

Значним трендом у переробці є біорозкладне паковання, яке робиться з крохмалю та заміняє пластик. За цим — майбутнє.

Розвиток біоенергетики в Україні вимагає партнерства усіх зацікавлених сторін. Про це під час зборів Біоенергетичної асоціації України (БАУ) заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, передає пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Відомство також працює над запровадженням ринку рідких біопалив, створенням біржі твердого біопалива.

Нагадаємо, за минулі 10 років внесок біоенергетики в енергетичний баланс України збільшився в 3 рази: з 1,4 млн т н.е. у 2010 році до 4,2 млн т н.е. у 2020 році.

У 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Про це повідомляє пресслужба Біоенергетичної асоціації України.

Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника  з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...