Новини    09 лютого 2023 19:09

Українські аграрії можуть забезпечити до 90% сировини для біоенергетики

Україна має високий потенціал сировини

Розвиток біоенергетики в Україні вимагає партнерства усіх зацікавлених сторін. Про це під час зборів Біоенергетичної асоціації України (БАУ) заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, передає пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Україна має високий потенціал сировини, 80-90% якої можуть надавати саме аграрії. Ми готові долучатися до ініціатив у біоенергетиці, оскільки вони сприяють розвитку аграрної галузі, зокрема допомагають у переробці, зменшенні навантаження на логістику, а також у доданій вартості, — наголосив він.

Голова Держенергоефективності Валерій Безус зазначив, що протягом 2023 року буде розроблене ІТ-рішення щодо реєстру біометану, з яким буде зручно працювати усім стейкхолдерам, виробникам, потенційним набувачам, користувачам, передавачам гарантій.

Паралельно вестимуть перемовини з європейськими майданчиками щодо визнання цих гарантій і синхронізувати реєстр, який у роботі, з можливостями експорту гарантій походження.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Відомство також працює над запровадженням ринку рідких біопалив, створенням біржі твердого біопалива.

Нагадаємо, за минулі 10 років внесок біоенергетики в енергетичний баланс України збільшився в 3 рази: з 1,4 млн т н.е. у 2010 році до 4,2 млн т н.е. у 2020 році.

У 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Про це повідомляє пресслужба Біоенергетичної асоціації України.

Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника  з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...