Новини    12 січня 2023 19:23

За 10 років частка біоенергетики в енергетичному балансі України зросла у 3 рази — експерт

Середній темп зростання сектору за ці роки становив 11%/рік

За минулі 10 років внесок біоенергетики в енергетичний баланс України збільшився в 3 рази: з 1,4 млн т н.е. у 2010 році до 4,2 млн т н.е. у 2020 році. Про це у блозі на AgroPolit.com написав голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Якщо перевести ці показники в еквівалент природного газу, то вже у 2020 році Україна заміщувала 5,2 млрд м3 природного газу/рік біоенергетикою.

Середній темп зростання сектору за ці роки становив 11%/рік. Експерт впевнений, що подібне зростання може продовжитися ще десятки років, відкриваючи для аграріїв новий вид діяльності і прибутку.

У цілому сектор біоенергетики динамічно розвивається в Україні, що підтверджують статистичні дані енергетичних балансів.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

Нагадаємо, у 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Про це повідомляє пресслужба Біоенергетичної асоціації України.

Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника  з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...