За минулі 10 років внесок біоенергетики в енергетичний баланс України збільшився в 3 рази: з 1,4 млн т н.е. у 2010 році до 4,2 млн т н.е. у 2020 році. Про це у блозі на AgroPolit.com написав голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Якщо перевести ці показники в еквівалент природного газу, то вже у 2020 році Україна заміщувала 5,2 млрд м3 природного газу/рік біоенергетикою.
Середній темп зростання сектору за ці роки становив 11%/рік. Експерт впевнений, що подібне зростання може продовжитися ще десятки років, відкриваючи для аграріїв новий вид діяльності і прибутку.
У цілому сектор біоенергетики динамічно розвивається в Україні, що підтверджують статистичні дані енергетичних балансів.
Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу
Нагадаємо, у 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Про це повідомляє пресслужба Біоенергетичної асоціації України.
Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового виробника з Данії. Завод буде виготовлений протягом року та встановлений у місті Ладижин, що у Вінницькій області, на птахофабриці.
МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!