Новини / Технології     04 червня 2023 15:49

Розробники представили агроробот Zilus для садів та виноградників

Зокрема техніка спроможна перетинати ділянки з ухилом до 55% і може працювати на схилах до 22%

Автономний електричний гусеничний робот Sabi Agri Zilus для АПК уперше був показаний європейській аграрній спільноті у листопаді 2022 року. Однак доопрацювання та модернізація техніки триває й досі. Наразі представлено нове виконання агроробота Sabi Agri Zilus, передає AgroPortal.md.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Представлена техніка підходить для виконання широкого спектра робіт у садах і на виноградниках. Робот являє собою портальну платформу, його основна інновація полягає в різних режимах пілотування.

Агрегат може бути повністю автономним і слідувати траєкторії RTK GPS. Техніка спроможна перетинати ділянки з ухилом до 55% і може працювати на схилах до 22%.

Раніше очікувалося, що перші агрегати стануть масово доступні для фермерів влітку 2023 року. Однак через те, що розробники ухвалили рішення істотно модернізувати техніку і зробити її вдвічі швидшою, поки що свої роботи побачили тільки два перші партнери в Сотерні та Шампані.

Нагадаємо, вчені-дослідники з Арканзасу і Джорджії (США) показали, що ніжну і свіжу ожину, яку зазвичай збирають вручну для збереження якості та структури плодів, тепер можуть збирати й спеціалізовані роботи.

В Австралії планують розпочати селекцію сортів суниці садової, призначених для збору роботами. Очікується, що роботи з селекції триватимуть 4 роки й потребуватимуть фінансування щонайменше $11,5 млн.

Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень.

Бразильська агротехнологічна компанія Solinftec вперше представила публіці на виставці Agrishow на початку цього місяця Solix Hunter, автономного робота, який знищує комах без використання хімічних пестицидів.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Раніше повідомляли, як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності.

Україна та Туреччина планують посилити співпрацю у сфері тепличного господарства, зокрема турецькі фахівці займуться модернізацією тепличного господарства Сумського національного аграрного університету (СНАУ). Про це повідомляє EastFruit.

Вчені створили міні робота-фею для запилення рослин.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також