Новини / Технології     26 травня 2023 15:16

У Бразилії представили робота, який знищує комах без пестицидів


Бразильська агротехнологічна компанія Solinftec вперше представила публіці на виставці Agrishow на початку цього місяця Solix Hunter, автономного робота, який знищує комах без використання хімічних пестицидів.

Про це пише agropages.com.

“Наша мета у Solinctec – передбачити проблеми сільських виробників. Ось чому ми розробили Hunter, який поєднує в собі платформу для розвідки (моніторинг урожаю) та електрошокери, щоб перервати цикл розмноження комах”, – сказав Андре Гарсія, менеджер з робототехніки Solinftec.

Обладнання, крім картування розвитку посівів, може виявляти та знищувати різні групи шкідливих комах для таких культур, як соя, кукурудза, цукрова тростина та бавовна.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Мисливець бореться з комахами, такими як гусениці, постільні клопи, довгоносики та метелики цукрової тростини та іншими, використовуючи електрошок. Крім занулення витрат за ці продукти, робот також приносить користь довкіллю.

Пристрій вартістю близько 50 000 євро не загрожує запилювачам, усуває ризик забруднення ґрунту або води та робить боротьбу зі шкідниками безпечнішою для операторів на користь інтегрованої боротьби зі шкідниками (IPM).

Solinftec також представила обприскувач Solix, здатний здійснювати точне внесення гербіцидів із самого початку врожаю.

Solix Hunter працює автономно протягом ночі, перш ніж шкідники досягнуть стадії відкладання яєць. Це тому, що запилювачі здійснюють цей процес у денний час.

Устаткування має сонячні батареї для вироблення необхідної енергії для покриття кордонів до 200 га. Робот автономно переміщається посівами і за допомогою світлових хвиль певної довжини приваблює комах і знищує їх електрошоком.

Крім того, обладнання створює докладні карти обприскування та наявності бур’янів, що дозволяє аналізувати оброблені площі та краще планувати майбутні культури.

Розпилювач Solix, здатний покривати до 200 гектарів, залежно від місцевості та рельєфу, є інструментом, призначеним для захисту плантацій від загарбників та забезпечення здорового та прибуткового виробництва.

Оскільки воно вбудоване в платформу Solinftec Solix Ag Robotics, обладнання одночасно контролює врожай для отримання високоточних даних та інформації про різні ґрунтово-кліматичні показники.

Нагадаємо, Вчені-дослідники з Арканзасу і Джорджії (США) показали, що ніжну і свіжу ожину, яку зазвичай збирають вручну для збереження якості та структури плодів, тепер можуть збирати й спеціалізовані роботи.

в Австралії планують розпочати селекцію сортів суниці садової, призначених для збору роботами. Очікується, що роботи з селекції триватимуть 4 роки й потребуватимуть фінансування щонайменше $11,5 млн.

Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також