Новини / Фінанси     08 лютого 2023 15:16

Повернення курсу гривні до довоєнного рівня не буде, – Гетманцев


За підсумками минулого року реальна інфляція в Україні склала 26%, і цей показник уже не відіграється. Війна й надалі чинитиме тиск на курс національної валюти. Але якщо міжнародна фінансова допомога продовжуватиме надходити в таких же обсягах, то передумов для нового зниження офіційного курсу гривні не буде.

Таку думку висловив нардеп та голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Українським Новинам.

“Я не бачу підстав для істотного просідання курсу, але й не бачу підстав для того, щоб курс повернувся до довоєнного періоду. Такого не буде”, — сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Гетманцев зазначив, що за підсумками минулого року реальна інфляція в Україні склала 26%, і цей показник «вже не відіграється». При цьому, інфляція виявилася меншою, ніж прогнозувалася і порівнянна з деякими європейськими державами, каже нардеп.

“Зафіксувавши курс на початку війни, ми мінімізували розвиток девальваційно-інфляційної спіралі. За підсумками першого військового року ми зберегли відносну макрофінансову стабільність, яка забезпечується адекватними золото-валютними резервами Нацбанку і великою допомогою наших партнерів”, — сказав Гетманцев.

За словами голови фінансового комітету ВР, триваюча війна в Україні чинитиме тиск на курс національної валюти. Але якщо міжнародна фінансова допомога продовжить надходити в таких же обсягах, то, вважає Гетманцев, вагомих передумов для суттєвої корекції офіційного курсу не буде.

Нагадаємо, асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови Національного банку України Андрія Пишного з проханням змінити валютне регулювання стосовно фіксованого курсу гривні до іноземних валют та повернути гнучкий валютний курс.

Готівковий курс долара в Україні продовжує зростання через психологічні чинники.

Натомість Національний банк України зберігатиме фіксований курс, доки бачитиме, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму.

З 21 жовтня 2022 року Національний банк запровадив новий інструмент, який дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі