Новини / Ринок землі     27 листопада 2019 09:42

Українська земля та іноземці: ЄС озвучив свою позицію

Європейський Союз не впливатиме на рішення України у визначенні питання можливості купівлі землі іноземцями, адже в самому ЄС немає єдиних правил щодо цього. Таку інформацію надав посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Про це повідомляє Економічна правда.

Матті Маасікас підкреслив, що в угоді про асоціацію Україна–ЄС немає положення про земельну реформу і що всі дипломати, які працюють в Україні, знають, наскільки «чутливим» є питання права іноземних громадян на придбання землі.

«Я чудово розумію побоювання ваших фермерів, що іноземні інвестори можуть взяти кредит під набагато менші відсотки», – сказав посол.

Читайте: Відкриття ринку землі: 5 найпоширеніших міфів

За його словами, зацікавленість у придбанні сільгоспугідь в Україні в закордонних інвесторів є, особливо в тих, хто вже веде сільського господарську діяльність на українській території, проте ЄС розуміє, які питання в українського суспільства це викликає, тому такої вимоги не висуває.

«І з боку ЄС такої вимоги немає, ми цього не регулюємо», – наголосив Матті Маасікас.

Як повідомляв Landlord, у законі про обіг земель в Україні буде зазначено, що питання про право іноземців та іноземних компаній купувати землю в Україні вирішуватиметься на всеукраїнському референдумі. Для цього Парламент розробить і ухвалить «пакет законопроєктів про народовладдя».

Читайте також