Новини / Ринок землі     15 листопада 2019 10:58

Референдум про продаж землі іноземцям буде, але не скоро  – Разумков

Референдум щодо продажу землі сільгосппризначення іноземцям, на проведенні якого наполягає Володимир Зеленський, може відбутися до 2024 року: наразі депутати розробляють закон про народовладдя.

Про це повідомляє ТСН.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що референдум про продаж землі іноземцям буде, але не скоро. За його словами, провести всеукраїнський референдум з цього питання неможливо в перші роки відкриття ринку землі: спочатку громадяни мають побачити на власні очі, як працює ринок для українців, а потім вже вирішувати щодо іноземців.

ЧитайтеНавіщо Зеленському земельний референдум – Юлія Мендель

Відповідаючи на запитання, коли саме референдум може відбутися, спікер Верховної Ради сказав:

«Давайте дочекаємось, коли буде ухвалений закон про референдум… Я думаю, що це може відбутись раніше 2024 року».

Водночас уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко проінформував, що наразі депутати розробляють проєкт закону про народовладдя, і на його думку він може бути ухвалений Парламентом протягом найближчих тижнів.

«У найближчі тижні буде прийнятий законопроєкт щодо народовладдя, де буде врегульовано питання всеукраїнського та місцевого референдумів», – відзначив Роман Лещенко.

За словами уповноваженого, цей закон дозволить провести референдум щодо можливості купівлі сільгоспземлі в Україні іноземними громадянами.

Як повідомляв Landlord, Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також