Новини / Трейдинг     10 березня 2023 15:14

Понад 27 нових міжнародних ринків планують відкрити цьогоріч для українських товарів


Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів веде роботу з відкриття понад 27 нових міжнародних ринків для українських товарів.

Про це розповіла т.в.о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко під час презентації звіту про діяльність відомства за 2022 рік, пише “Укрінформ”.

“Все більше ринків стають доступними для наших експортерів як тваринницької, так і рослинницької продукції. На сьогоднішній день у процесі відкриття більше 27 ринків”, — зазначила вона.

Наразі служба працює над відкриттям ринків Таїланду, Південної Кореї, Малайзії, В’єтнаму, Кувейту, Бахрейну, Королівства Саудівської Аравії, Туреччини, Гонконгу, Європейського Союзу, Канади, Мексики, Оману та Китаю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

У 2022 році для українських товарів було відкрито 27 нових ринків, тоді як у 2021-му — 25.

Нагадаємо, на момент повномасштабного вторгнення росії торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного обсягу.

За останні 4 місяці середньомісячний темп експорту української агропродукції фактично досяг довоєнних показників. Завдяки скоординованій діяльності аграріїв, трейдерів, міжнародних партнерів та роботі “зернового коридору” Україні вдалося за 2022 рік експортувати понад 50 млн тонн зернових й олійних культур та продуктів їх переробки.

Україна з 24 лютого експортувала майже 39 млн т зернових, олійних культур і продуктів їх переробки. Найбільше вивезено кукурудзи, пшениці та соняшникової олії.

Протягом останніх років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

В 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року. На початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені, що і дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках. Так, в січні 2022 року показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також