Новини / Трейдинг     22 січня 2021 14:09

Експортні ціни на українську соняшникову олію перевищили $1250/т

Зростання цін на рослинні олії продовжується внаслідок скорочення пропозиції на світовому ринку під тиском негативних прогнозів запасів пальмової олії

Експортні ціни на українську соняшникову олію зросли в черговий раз і, станом на 21 січня 2021 року, ціна на умовах постачання FOB порти Чорного моря склала $1260 за 1 тонну. Про це повідомляє аналітична компанія Agritel. Ціни на соняшникову олію продовжують зростання під впливом, як внутрішніх чинників, так і під тиском трендів світового ринку рослинних олій загалом.

Так, на внутрішньому ринку спостерігається недостатня пропозиція товарного насіння соняшника через небажання фермерів продавати сировину і, як наслідок, зростання цін на соняшник і соняшникову олію. Крім того, за повідомленням профільних асоціацій, у поточному маркетинговому році Україна збільшила експорт насіння більш ніж у 10 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, що додатково розігріває ринок.

ЧитайтеЕкспорт насіння соняшника з України збільшився у 10,5 разів

На світовому ринку також сформувався зростаючий тренд на рослинні олії. Черговий страйк в Аргентині призвів до зростання цін у соєвому комплексі країни, а прогнози врожаю сої у Бразилії залишаються на низькому рівні. Крім того, як повідомляє Reuters, ціни на пальмову олію у цьому сезоні можуть підвищитися до максимуму за останні 9 років.

На початку січня, на малайзійській біржі в Куала-Лумпур котирування пальмової олії зросли до 3800 ринггитів за тонну (1 ринггит – близько $0,25) на тлі скорочення світової пропозиції рослинних олій. За прогнозом за рік ціни на продукт в середньому складуть 2800 ринггитів за тонну.

Проте, оператори ринку побоюються впливу пандемії коронавирусу на обсяги торгівлі рослинними оліями через виявлення нових штамів COVID-19 – багато країн змушені відновлювати карантинні обмеження, що може призвести до зниження попиту. Таким чином, загальний прогноз цін на рослинні олії взагалі і на соняшникову олію зокрема, передбачає нестабільність і можливість різких коливань.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на півдні України фермер вирішив посіяти коріандр у січні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також