Новини    20 квітня 2022 17:38

Виробництво українського пшеничного борошна зросло на 50%

Наразі практично всі підприємства на не окупованій території України працюють на повну потужність, а попит на борошно загалом дуже високий.

Нині обсяги виробництва пшеничного борошна в Україні збільшились, як мінімум, на 50%. Таку думку висловив керівник Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський у матеріалі Elevatorist.com “Робота борошномелів під час війни: навантаження і проблеми”.

Наразі практично всі підприємства на не окупованій території України працюють на повну потужність, а попит на борошно загалом дуже високий.

“Ми сьогодні працюємо фактично на 100%. Кілька підприємств навантажені навіть більше, ніж є їх фактична продуктивність”, — зауважив Рибчинський.

Перша десятка найбільших виробників борошна в Україні не знаходиться зараз на тимчасово окупованій території (за даними 11 квітня 2022 року).

Дефіциту потужностей для перероблення і виробництва борошна, як і круп, в Україні не було ніколи. Загалом теоретичний об’єм переробки зерна в борошно та крупи складав 6,5 млн т. Це в два з половиною рази більше, ніж Україна виготовляла. Тому зараз проблем із забезпеченням борошном немає взагалі.

Нагадаємо, труднощі з придбанням пшениці та зростання попиту призвели до збільшення цін на борошно в Україні. Про це повідомляє АПК-Інформ, посилаючись на дані власного моніторингу. Більшість борошномельних компаній в Україні продовжують працювати. Водночас деякі з них збільшили відпускні ціни на пшеничне борошно.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Водночас Мінагрополітики та Уряд для забезпечення продовольчої безпеки держави працює над спрощенням умов ведення бізнесу в період воєнного стану. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...