Новини / Фінанси     24 грудня 2019 09:45

Зеленський закликав мережі АЗС знизити ціну на пальне

Президент Володимир Зеленський закликає учасників паливного ринку замість програм лояльності реально знизити ціну на пальне, оскільки гривня зміцнилася.

Про це Володимир Зеленський заявив на нараді з представниками компаній – учасниць паливного ринку, нафто- та газовидобувної галузі й мереж АЗС, повідомляє офіційний сайт Президента.

 «Ми звертаємося до вас з пропозицією більш активно відреагувати на зміцнення курсу та зменшити відповідно ціну на бензин. Не надати знижки, а (зменшити ціну. – прим.) на табло», – сказав Глава держави.

Останнім часом ціни на дизельне пальне та бензин почали знижуватися, зазначив на нараді Сергій Ніколайчук, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Він висловив сподівання, що пальне продовжить дешевшати завдяки зміцненню курсу гривні.

Однак, з іншого боку, як лунало під час наради, АЗС мали б суттєвіше знижувати ціни на пальне, проте замість цього вони нарощують виплати за бонусними програмами. Зокрема, на цьому наголосила заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів. За її словами, ситуація з програмами лояльності, яка нині спостерігається в Україні, невластива більшості європейських ринків. Вона вважає, що слід оптимізувати програми лояльності, але знизити реальні ціни «на табло».

Читайте: Зеленський закликав ВР скасувати соєві правки

Також на нараді обговорили проблеми детинізації ринку пального. Як зазначили представники компаній – учасниць паливного ринку, майже 25% автозаправних станцій працюють поза законом. Також діють нелегальні нафтопереробні заводи.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв провести нараду з правоохоронними органами щодо тіньового ринку пального.

До речі, українська валюта 23 грудня встановила чотирирічний максимум: офіційний курс гривні до долара на рівні 23,28 грн/дол.

Як повідомляв раніше Landlord, ВР скасувала штрафи за відсутність ліцензування на пальне для аграріїв.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також