Новини / Рослинництво     03 квітня 2022 16:43

Уряд спрощує вимоги до імпорту сільськогосподарської продукції рослинного походження

Кабмін прийняв постанову №398 від 01 квітня 2022 року "Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану", яка діятиме на період воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування.

Мінагрополітики та Уряд для забезпечення продовольчої безпеки держави працює над спрощенням умов ведення бізнесу в період воєнного стану. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Для спрощення фітосанітарних заходів при імпорті сільськогосподарської продукції рослинного походження та створення безперебійного постачання такої продукції на період воєнного стану, Уряд спростив вимоги до імпорту та переміщення сільськогосподарської продукції рослинного походження, у тому числі насіння, в умовах воєнного стану”, – зазначив Сольський.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову №398 від 01 квітня 2022 року “Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану”, яка діятиме на період воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування.

Постановою передбачено:

  1. Запровадження принципу екстериторіальності для реалізації повноважень територіальних органів Держпродспоживслужби.

Відтепер суб’єкт господарювання за його вибором має право:

  • звертатися та отримувати документи, адміністративні послуги та фітосанітарні процедури у будь-якому територіальному органі Держпродспоживслужби;
  • звертатися щодо проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) до будь-якої фітосанітарної лабораторії Держпродспоживслужби.
  1. Спрощення фітосанітарного контролю імпорту товарів, які належать до груп 07- 12 згідно з УКТ ЗЕД, шляхом проведення виключно інспектування без відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів).

Як виняток, повноцінний фітосанітарний контроль здійснюється, якщо:

  • фітосанітарні сертифікати (фітосанітарні сертифікати на реекспорт) відсутні або недійсні;
  • вантаж не відповідає інформації, зазначеній у фітосанітарному сертифікаті (фітосанітарному сертифікаті на реекспорт);
  • під час інспектування виявлено зараження (його ознаки) чи пошкодження регульованими шкідливими організмами.
  1. Скасування вимоги проведення фітосанітарного контролю супровідного дерев’яного пакувального матеріалу (палети, піддони, коробки пакувальні, ящики тощо), з яким імпортуються товари, що не належать до продукції рослинного походження.
  2. Скасування обов’язковості переміщення територією України імпортованих об’єктів регулювання, у т. ч. насіння, у супроводі карантинного сертифіката.
  3. Видача карантинного сертифіката виключно на вимогу особи.

Як альтернатива з метою контролю пропонується ведення особами обліку об’єктів регулювання та надання інформації за запитом Держпродспоживслужби (на частіше одного разу на місяць).

Прийняті зміни сприятимуть спрощенню імпорту сільськогосподарської продукції рослинного походження та дерегуляції переміщення насіння територією України, що матиме позитивний вплив на забезпечення продовольчої безпеки держави.

Нагадаємо, Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, включивши в нього необхідну аграріям с/г техніку, запчастини, обладнання для с/г робіт. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Раніше Landlord повідомляв, що в України висока готовність до посівної.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також