Інформаційне агентство Ліга.Tech розповідає про презентацію стартапу його засновником. Автор проєкту Андрій Карпюк вказує, що пристрій буде корисним для широкого загалу і, зокрема, для фермерів, які турбуються про здорове харчування худоби. Мікотоксини – речовини, що виробляються мікроскопічними грибами. Вони здатні спричинити хвороби і навіть смерть (як людям, так і тваринам), тому надзвичайно важливо виявити їх у рослинній продукції.
Гаджет надзвичайно простий у використанні: необхідно засипати зразок у спеціальний картридж, вставити у BIOsens – і через певний час результат з’явиться у мобільному застосунку.
Як працює BIOsens? Його сенсори виявляють зараження мікотоксинами на ранніх стадіях у кукурудзі, пшениці, арахісі, кормах та іншій рослинній продукції.
Цінність гаджета ще й у тому, що він обійдеться набагато дешевше, ніж аналогічні лабораторні дослідження. Така оперативна діагностика допоможе аграріям вчасно виявити розповсюдження грибка та вжити заходи, аби зберегти врожай. Крім цього, фермерам не доведеться витрачати ресурси на обробку зараженої продукції, як це часто трапляється, коли процес зараження не вдалося виявити вчасно і зупинити.
Читайте: Робот Aranom може нагодувати відразу 400 корів
Українському стартапу довелося конкурувати із великою кількістю учасників. Загалом в програмі Expo Live Innovation Impact Grant на Expo 2020 зареєстровано понад 6900 компаній. Переможцями стали 120 проєктів із 65 країн – вони отримають гранти.
Як повідомляв раніше Landlord, завдяки технологіям, аграрії отримуватимуть дані про погоду та стан рослин на полі у смартфоні.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!