Новини    28 лютого 2023 09:11

Окупанти розграбували завод “Чумак” на Херсонщині


Кримська компанія “Олива Групп” не змогла відновити діяльність незаконно переданого їй в “тимчасове управління” ПрАТ “Чумак”, розташоване в Каховці Херсонської області. Через відсутність у росіян необхідного програмного забезпечення найсучасніше високотехнологічне обладнання підприємства окупанти поступово перетворюють на брухт.

Про це пише Центр журналістських розслідувань.

За словами мешканців Каховки, останні кілька місяців захоплене російськими загарбниками підприємство “Чумак” не працює. Територію підприємства охороняють декілька озброєних військових, а з цехів роздаються характерні звуки, які свідчать про демонтаж виробничих ліній.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Окупанти дуже хотіли запустити виробництво на “Чумаку”, однак так і не змогли. Для цього вони не мають необхідного програмного забезпечення, зокрема, SAP – загальної системи контролю за виробництвом і його якістю. Також вони не змогли підібрати персонал, який зміг би справитися з виробничими лініями. У окупантів просто не знайшлося людей, які могли б випускати кетчупи на нашому обладнанні”, – розповіли співробітники ПрАТ “Чумак”.

Вони пояснили, що запустити вкрадені виробничі лінії підприємства росіяни не зможуть, бо виробник ліній ніколи не надасть код, необхідний для виробництва.

Читайте також: “Чумак” повертається до українських магазинів

Співрозмовники ЦЖР також розповіли, що розграбуванням компанії “Чумак” займаються самі окупанти, оскільки її співробітники відмовилися брати в цьому участь.

Частину транспорту підприємства окупанти віддали російським військовим, а комп’ютерну техніку і залишки томатної пасти вивезли в невідомому напрямку ще наприкінці 2022 року.

Крім того, за фактом захоплення ПрАТ “Чумак” Національна поліція України вже відкрила кримінальне провадження.

Читайте також: У окупантів не вистачає вагонів, аби вивезти з Криму вкрадене в Україні зерно

На початку жовтня ПрАТ “Чумак” окупанти передали в “тимчасове управління” створеному 13 липня 2022 року ТОВ “Олива Групп”, яке зареєстровано в окупованому Криму. Як вказано в російських реєстрах, це підприємство займається переробкою і консервуванням м’яса.

Нагадаємо, на тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року.

Російські окупанти під час новорічних свят обстріляли прибережну частину Херсона й акваторію Дніпра, через що масово загинула риба, а саме товстолоби. Орієнтовні збитки становлять понад 390 мільйонів гривень.

Окупаційна “адміністрація” у Запорізькій області відзвітувала про “реалізацію” 300 тисяч тонн зернових, олійних та зернобобових культур у 2022 році.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняку загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...