Новини / Аналітика / Логістика     01 січня 2024 15:59

Обсяги перевалки в Дунайських портах досягли рекордних 120 тисяч тонн

Попри функціонування Українського коридору розвиток портів Дунайського кластеру залишається одним з пріоритетів Мінвідновлення на 2024 рік

Україна продовжує розвивати альтернативні експортні шляхи, зосередившись на морських портах Дунайського кластеру, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

До війни експорт через цей напрямок складав 1,5% від загального обсягу, водночас завдяки розвитку портів на Дунаї цей показник збільшився до 30%, – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков.

Значна переорієнтація експорту через порти Дунаю та вжиті заходи щодо їх розвитку призвели до рекордної цифри перевалки вантажів по цьому напрямку – 120 тисяч тонн на добу.

Попри функціонування Українського коридору розвиток портів Дунайського кластеру залишається одним з пріоритетів Мінвідновлення на 2024 рік.

Нагадаємо, у період з січня по листопад 2023 року морські порти України показали зростання обсягу перевалки вантажів на 15,8% — до 52,8 мільйона тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Через альтернативний морський коридор до українських портів вже пройшли 250 суден, які успішно експортували 9 мільйонів тонн вантажів з Чорноморських портів.

Упродовж 11 місяців 2023 року в морських портах Дунайського регіону було оброблено 13 045 суден, що свідчить про збільшення на 45,8% у порівнянні з відповідним періодом 2022 року, коли було зафіксовано 8 944 судна.

Дунайська комісія прийняла рішення про виключення РФ зі своїх рядів у зв’язку з її атаками ракетами та безпілотниками на регіон Нижнього Дунаю.

Агросектор України зазнає важких втрат через руйнування техніки та ресурсів, а також зменшення доходів аграріїв. На сьогодні збитки агросектору становлять $40,3 млрд.

Фонд Говарда Баффета зводитиме на кордоні з Угорщиною логістичний хаб для перевалки українського збіжжя потужністю у 30 тис. тонн, у майбутньому планує інвестувати у розбудову нових хабів, про це Баффет розповів на конференції, організованою фондом Victory Harvest.

Новини за темою:  Гороскоп на тиждень 5–11 травня 2025 року: стабільність, переосмислення й нові етапи

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Контейнерний термінал “Мостиська” (Container Terminal Mostyska, CTM), на території якого також розташований зерновий термінал, обладнали помповими станціями для роботи з наливними вантажами, такими як соняшникова та соєва олія.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також