
На засіданні комітету Європарламенту з питань сільського господарства та розвитку обговорили підтримку українського агроекспорту. Доповідач Європарламенту П’єр Баску наголосив, що ЄС насправді не бачить “якихось дуже значних негативних наслідків від України для сільськогосподарського ринку”, передає usm.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Баску зауважив, що комісія працює над розвитком “коридорів солідарності” та зменшенням витрат на транзит, оскільки хоче, щоб Україна продовжувала робити свій внесок у світову продовольчу безпеку та могла продовжувати експортувати свою продукцію в ЄС, а також за його межі.
Однак, необхідно мінімізувати негативний вплив на європейських фермерів, твердять євродепутати. На їхню думку, сплеск експорту до ЄС, який є таким важливим для української економіки, «мав певний непередбачуваний ефект на деяких регіональних ринках у прифронтових країнах-членах, а також спричинив тиск у певних секторах у ЄС»
Віцепрезидентка аграрного комітету Мазалі Агілар заявила, що іспанські порти переповнені зерном не тільки з України, а й з росії.
Водночас Іспанія, де цього року виробництво зернових впало на понад 40% через несприятливі погодні умови, зараз гостро потребує збіжжя.
Підтримувати необхідно насамперед транзит українських зернових через ЄС до кінцевих ринків, вважають євродепутати. Також, припускають деякі з них, Всесвітній продовольчий фонд міг би бути більш активним і викуповувати частину цих зернових.
Нагадаємо, рішення Європейської комісії щодо продовження обмежень на імпорт агропродукції з України викликало критику урядів Німеччини та Іспанії.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів, що страйк польських перевізників із блокуванням кордону суттєво не вплинуть на обсяги агроекспорту з України.
У межах розслідування інформагентства Guildhall встановлено, що польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на польсько-українському кордоні, які потребують “справедливої конкуренції”, взаємодіють з особами, які мають зв’язок з росією.
Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.
Європейська комісія може застосувати покарання щодо Польщі через її страйкарів, що блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Деталі про ці заходи не розкривали.
Висока врожайність цього сезону може зіграти злий жарт з агросектором. Половина від вартості зернових йде на логістику, трохи краща ситуація з олійними.
Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції.
Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.
22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.
Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.
Експорт української сільгосппродукції протягом минулих місяців залишається на рівні до 3 млн т, однак нині Україні потрібно експортувати не менше 6,5 млн т на місяць
Анна Лиса