Новини / Ринок землі     28 липня 2017 15:55

«Низький рівень реєстрації земель створює умови для їх захоплення», – Микола Ковальський, директор із маркетингу та комунікацій компанії «Астарта-Київ»


Ми розуміємо, що земельна реформа в Україні назріла. Проте, необхідно провести ще багато підготовчої роботи для того, аби забезпечити прозорі й справедливі умови і процедури купівлі-продажу землі.

На наш погляд, земельна реформа повинна проходити в кілька етапів і починати її потрібно зі зняття мораторію з земель, що перебувають у державній власності. Це дозволить відпрацювати ефективні механізми функціонування ринку, отримати розуміння справедливого рівня цін, підвищити віддачу від цього загальнодержавного активу (більшість державних агропідприємств зараз працюють непрозоро та неефективно).

До недавнього часу в Земельному кадастрі була зареєстрована тільки незначна частина державних і комунальних сільськогосподарських земель. Низький рівень реєстрації земель створює умови для їх захоплення, непрозорого використання і корупції.

Щодо земель у приватній власності, кадастр має багато критичних недоліків, які можуть унеможливити ефективне функціонування ринку.

З точки зору агробізнесу, найважливішим є те, що земля повинна залишатися виробничим активом, а не просто товаром для перепродажу або спекуляцій. Тобто, необхідно ретельно продумати, як захистити права тих, хто дійсно працює на землі, і має статус та досвід сільгоспвиробника. Те ж саме стосується можливості викупу земельної ділянки, що знаходиться в оренді. Ми вважаємо, що переважне право на покупку в такому випадку має бути у фізичної і юридичної особи, яке орендує цю землю і вкладає в неї ресурси.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!