Оперативні дані щодо збирання пізніх зернових з регіонів вказують на те, що декілька областей виходять на найвищий рівень продуктивності в історії спостережень. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
«Поточний аграрний сезон не перестає дивувати. Ряд областей прогнозовано отримає історичні максимуми продуктивності низці культур», – каже Максим Мартинюк.
Зокрема:
- кукурудза (Вінницька область врожайність 93,6 ц/га, Київська – 83,6 ц/га, Сумська – 83,3 ц/га). Станом на 02.10 намолочено 6,7 млн тонн на площі 1,15 млн га (чверть від плану),
- соняшник (Хмельницька область – 31 ц/га, Черкаська – 30,6 ц/га, Вінницька – 30,5 ц/га). Уже намолочено 9,4 млн тонн на площі 4,3 млн га (72% до прогнозу),
- соя (Запорізька область – 33,0 ц/га, Херсонська – 32,8 ц/га, Хмельницька – 29,3 ц/га) – загалом обмолочено 816 тис. га, 48% від прогнозу, намолочено близько 2,1 млн тонн. Нагадаю, що по цій культурі адепти збереження експортного ПДВ для трейдерів прогнозували колапс, але, як бачимо, у сільгосптоваровиробників свої плани: ситуація найкраща за останні роки.
- цукровий буряк (Вінницька область – 537 ц/га Хмельницька – 500 ц/га, Київська – 497 ц/га) – збирання проведено на 25% запланованих площ, накопано 3,5 млн тонн, прогноз врожаю – близько 14 млн тонн, що еквівалентно виробництву 2 млн тонн цукру.
Перший заступник міністра аграрної політики додав, що осінню посівну під врожай-2019 завершено на більше половини від плану.
«Ми перевалили за половину плану виконання осінніх польових робіт (засіяно 4,5 млн га або 63% від запланованого). Вперше мінімум за 7 років ситуація із забезпеченням вологою оптимальна у всіх без винятку областях України. В 20-х числах жовтня ми плануємо вийти на показник 95-96% засіяних площ під озимими», – заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!