Новини    15 лютого 2023 16:46

Наслідки обстрілу олійного термінала в Миколаєві – 40 млрд грн збитків довкіллю

Одночасно відбулось забруднення рослинною олією земельної ділянки загальною площею 549,8 кв. метрів.

Збитки довкіллю від забруднення Бузького лиману соняшниковою олією, яке в жовтні сталося внаслідок атаки ворожих дронів на термінал у Миколаєві, становлять майже 40 млрд грн, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу в Facebook.

16 жовтня 2022 року, внаслідок атаки дронами, були пошкоджені резервуари ТОВ “ЕВЕРІ” – одного з провідних експортерів соняшникової олії України в Миколаєві.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Рослинна олія з пошкоджених цистерн потрапила, зокрема, до акваторії Бузького лиману, площа забруднення склала близько 750 квадратних метрів. З поверхні води було зібрано 675,8 куб метрів забруднюючої речовини.

Фахівцями інспекції проведено обстеження, відібрані проби води для проведення лабораторних досліджень та, на підставі Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 326 та Методики визначення збитків, заподіяних внаслідок забруднення та/або засмічення вод, самовільного користування водними ресурсами», затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 21.07.2022 № 252 проведено розрахунок розміру збитків, заподіяних внаслідок забруднення вод.

Сума збитку складає 39 928, 5 мільйонів гривень.

Одночасно відбулось забруднення рослинною олією земельної ділянки загальною площею 549,8 кв. метрів.

Сума збитків, зумовлених забрудненням земельних ресурсів, складає 1,6 мільйона гривень.

Розрахунок проведено на підставі “Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану”, затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 04.04.2022 № 167.

Нагадаємо, в рф вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Початок 2023 року для зимівлі водних мешканців був у межах іхтіологічних норм, проте у січні вже були зафіксовані факти загибелі риби. Причиною стало пошкодження запірних шандорів Каховської ГЕС у результаті обстрілів рф у Каховському водосховищі. Відбулася масова загибель водних біоресурсів. Це створює прямі ризики зриву весняного нересту у водоймі. Обстріли рф прибережної частини міста Херсон та акваторії Дніпра також призвели до масової загибелі товстолоба. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Збитки нанесені рибному господарству в цьому випадку орієнтовно становлять понад 390 млн грн.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...