Новини    07 лютого 2023 17:39

Через російські обстріли фіксують масову загибель водних біоресурсів

Збитки нанесені рибному господарству в цьому випадку орієнтовно становлять понад 390 млн грн

Початок 2023 року для зимівлі водних мешканців був у межах іхтіологічних норм, проте у січні вже були зафіксовані факти загибелі риби. Причиною стало пошкодження запірних шандорів Каховської ГЕС у результаті обстрілів рф у Каховському водосховищі. Відбулася масова загибель водних біоресурсів. Це створює прямі ризики зриву весняного нересту у водоймі. Обстріли рф прибережної частини міста Херсон та акваторії Дніпра також призвели до масової загибелі товстолоба. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Збитки нанесені рибному господарству в цьому випадку орієнтовно становлять понад 390 млн грн, повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

В інших водоймах України явищ загибелі та задухи риби протягом січня не зафіксовано. Так коливання температури води становили в середньому 0,4-3 ℃ – у північних та західних областях, 1-4 ℃ – у східних та центральних областях та 1,5-4,5 ℃ – на півдні країни. Середні показники вмісту розчиненого у воді кисню у водоймах країни перебували у межах норми та були вищими за мінімально допустиму рибогосподарську норму (4,0 мгО2/дм3).

У більшості областей України льодостав був або повністю відсутній, або частково укривав водойми та складав 3-6 см (у Харківській області місцями до 25 см). В гірських частинах західних областей на річках спостерігалось активне льодоутворення у вигляді шугоходу, неповного льодоставу та заберегів, на окремих ділянках яких утворювались зажори льоду. На водоймах вкритим льодом користувачами водних біоресурсів проводилися традиційні меліоративні заходи, зокрема биття ополонок, лунок тощо.

Водночас у зв’язку зі збройною агресією рф, частина інформації про рівневий режим, температуру води та вміст розчиненого у воді кисню у водоймах окупованих та деокупованих територій Луганської, Донецької та Херсонської областей залишається невідомою.

Нагадаємо, російські окупанти під час новорічних свят обстріляли прибережну частину Херсона й акваторію Дніпра, через що масово загинула риба, а саме товстолоби. Орієнтовні збитки становлять понад 390 мільйонів гривень.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...