Влітку сонячна електростанція (СЕС) забезпечувала третину потреб в електриці.
Використання сонячної енергії дало можливість вирішити ще одне важливе питання — скоротити викиди шкідливих речовин в атмосферу. За шість місяців використання СЕС у повітря не потрапило 20 тонн вуглекислого газу, передає Голос України.
Також важливо і те, що за міською програмою підтримки бізнесу у сприянні розвитку енергоефективності пекарі можуть отримати відшкодування частини коштів, витрачених на встановлення альтернативних джерел енергії.
Загалом у Вінницькій міській громаді майже 40 суб’єктів господарювання встановили сонячні електростанції.
Нагадаємо, у Вінниці підприємство з переробки ягід та фруктів запустило першу чергу дахової сонячної електростанції потужністю 250 кВт.
Зростання вартості електроенергії та ракетні удари рф по енергетичній інфраструктурі України зумовили необхідність розосередження вузлів генерації електроенергії. Тож у фермерському ягідному господарстві “Грасс Авеню” вирішили освоїти новий напрям сільського господарства – агровольтаїку.
Так звані “прозорі” сонячні батареї, створені дослідниками Єврейського університету (Hebrew University), пропускають до рослин лише необхідну кількість світла, а решта перетворюється на електрику, яку можна використовувати з іншою метою.
Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.
Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.
Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.
Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.
Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.
Анна Лиса