Новини / Трейдинг     03 жовтня 2019 12:58

Прогноз: Україна наростить експорт зерна до 70 млн т

Рекордний обсяг зерна – 50,4 млн т експортувала Україна в 2018/2019 маркетинговому році. Та експерти прогнозують ще більше зростання цих показників у найближчі роки.

Експорт зерна з України в найближчі роки зросте до 70 мільйонів тонн – такий прогноз висловили експерти Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), повідомивши про підписання сьогодні зернового меморандуму з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За інформацією ЄБА, наша країна має значний потенціал для розвитку зернової галузі. Адже, за оцінками операторів ринку, експорт зерна з України в найближчі роки зросте до 70 млн т. Зокрема, у 2018/2019 маркетинговий рік Україна експортувала рекордний обсяг зернових – 50,4 млн т. Найбільший обсяг українського зерна у І півріччі 2019 року, як і раніше, експортувався до країн Азії, Африки та Європи.

Читайте: Експорт зерна, дрони та агротехніка: як Корея планує співпрацювати з Україною

За січень-червень 2019 року експорт вітчизняних зернових становив 26,2 млн т.

За інформацією ЄБА, підписаний 3 жовтня Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (МінРЕТС) і суб’єктами господарювання-експортерами зерна у 2019/2020 маркетинговому році містить механізми взаємодії учасників ринку зерна, передбачає обмін інформацією щодо перспектив експорту зернових культур, здійснення моніторингу зернового ринку. Документ є більш ліберальним, ніж підписані меморандуми минулих років.

Landlord раніше повідомляв, що Україна планує збільшити експорт зерна за рахунок Китаю та В’єтнаму.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також