Новини / Трейдинг     07 жовтня 2020 15:45

Світова торгівля у 2020 році впаде на 9,2% – СОТ

Перспективи відновлення обсягів глобальної торгівлі у 2021 році експерти організації називають вкрай невизначеними. Оптимістичний прогноз – зростання на 7,2% у порівнянні з поточним роком

Світова організація торгівлі оновила свій прогноз глобальної торгівлі товарами на 2020 та 2021 роки. У цьому році світові товарні експортно-імпортні операції показують ознаки відновлення після катастрофічного спаду, викликаного пандемією COVID-19. Але поліпшення ситуації, що фіксується в останні місяці поточного року, багато в чому пов’язано з низькою порівняльною базою періоду тотального карантину. Глобальна торгівля все ще на рівні, який в останній раз спостерігався в темні дні світової фінансової кризи 2008 р. При цьому перспективи «одужання» в 2021 р., на думку експертів СОТ, залишаються невизначеними.

Отже, у новому релізі СОТ, який був оприлюднений 6 жовтня, прогнозується, що падіння обсягів світової торгівлі в 2020 р. складе 9,2% (проти порівняно безнапасного 2019 р.). До речі, вже рік тому показник демонстрував ослаблення і складав мінус 0,1% від обсягів 2018 р. У СОТ передбачають, що в наступному 2021 р. світова торгівля покаже «слабке відновлення» і виросте на 7,2% у порівнянні із 2020 р.

«Ці оцінки схильні до надзвичайно високого ступеня невизначеності, оскільки вони залежать від розвитку пандемії і реакції урядів на неї», – підкреслюють фахівці СОТ.

Зазначимо, що квітневий звіт СОТ містив куди більш песимістичні очікування. Так, в ньому передбачалося, що в 2020 р. торгівля товарами впаде на 13-32%, а в 2021 р. сподівалися на зростання у 21-24%.

Читайте: Світовий банк прогнозує падіння економіки України у 2020 році на 5,5%

У свою чергу, в новому релізі підкреслюється, що високі торговельні показники в червні і липні «внесли деякі ознаки оптимізму щодо загального зростання торгівлі в 2020 р.». СОТ попередила, що темпи економічної активності «можуть різко сповільнитися, як тільки відкладений попит вичерпається і товарно-матеріальні запаси підприємств будуть поповнені. Можливі й більш негативні результати, якщо в четвертому кварталі відбудеться відновлення нокдаунів COVID-19».

Крім того, у СОТ оприлюднили набір діаграм, щоб наочно показати, як спад, викликаний COVID-19, зруйнував світову торгівлю. Найгірші наслідки мала торгівля автомобілями, туристичними товарами, взуттям, одягом, а також залізом і сталлю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що держпродспоживслужба почне надавати послуги у цифровому форматі.

Фото: Reuters

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також